Koji su nogometni timovi koji su osvojili najviše međunarodnih naslova

Nogomet, kao i svaki drugi sport, regulira nadređeno tijelo, FIFA. Ovo tijelo je ono koje upravlja svim službenim natjecanjima, kako u pogledu nacionalnih timova tako i sportskih klubova povezanih u svakoj zemlji. Govoreći o međunarodnim titulama, svi igrači sanjaju o osvajanju Lige prvaka, najprestižnijeg europskog trofeja, ali ne samo da postoji. U Južnoj Americi Conmebol (južnoamerička UEFA) organizira Copa Libertadores i Copa Sudamericana .

Mnogi povijesni timovi kao što su FC Barcelona, ​​Real Madrid i AC Milan su se natjecali za ove trofeje posljednjih godina i pojavljuju se kao povijesni. No, ne samo da postoje europski timovi, nego se i Boca Juniors Argentine uvukla između ovih setova. U ovom članku objašnjavamo - prema službenim statistikama - koji su timovi koji imaju najviše međunarodnih naslova u svom dosjeu.

Vi svibanj također biti zainteresirani: Koji su timovi osvojili prvaka i koliko puta

Milan - 18 naslova

AC Milan, povijesni talijanski klub, osvojio je većinu ovih naslova u posljednjih 20 godina, pod kontrolom trenera kao što su Arrigo Sacchi, Fabio Capelli i Carlo Ancelotti. No, igrači također zaslužuju da budu imenovani, kao na primjer Nizozemac Van Basten, Gullit i Rijjkaard, Brazilac Kaká, ukrajinski Ševčenko i očito Talijani Maldini, Baresi i Pirlo.

U naslovima je osvojilo 7 istaknutih Liga prvaka, od kojih je 5 dobilo od 1989. do 2007. Međutim, znatiželjno je da Milan nikada nije osvojio nijedan kup UEFA, sada poznat kao Europa liga.

Boca Juniors - 17 naslova

Boca Juniors, argentinski tim četvrti Boca u Buenos Airesu, je latinoamerički klub s najviše osvojenih međunarodnih titula. Stara momčad poput Maradone ili Riquelme je institucija u Argentini i Južnoj Americi.

Osnovan od strane talijanskih imigranata iz Genove, Boca Juniors osvojio je 17 titula : 3 Interkontinentalna kupa, 6 Libertadores kupova, 2 Južnoamerička kupa, 1 Super kup, 4 Kupa i 1 Super Cup Master Cup.

Nezavisni - 16 naslova

Drugi klub u Buenos Airesu, koji nije River Plate - povijesni suparnik Boca - ali Independiente, treći je u ovoj klasifikaciji. Ova momčad je postigla 7 Copa Libertadores u svojoj povijesti, posljednji u 2009, kada je Barcelona pobijedila u finalu Svjetskog kupa, nekad poznatom kao International Super Cup.

Real Madrid - 15 naslova

Real Madrid, koji drži rekord pobjeda u Ligi prvaka (ili Lige prvaka) sa 9 naslova, odavno je bez najpoželjnijeg trofeja. Ipak, nastavlja se na četvrtom mjestu zahvaljujući 3 međunarodne Supercopas, 2 UEFA-i i jedinoj europskoj Supercopi koja bi mogla podići.

FC Barcelona - 14 naslova

Posljednje godine FC Barcelone bile su fundamentalne i potisnule su ovaj klub na petu poziciju, posebno zahvaljujući 3 Ligi prvaka postignutih od 2006. do 2011. Do dolaska Guardiole na klupu, koja je bila najbolji niz u povijesti kluba, Barça je osvojio samo jednu Ligu prvaka, a sada je na putu da razbije mnoge rekorde.